Tepovanie kobercov, sedačiek - Bratislava a okolie, Stupava, Malacky

 

Vykonávame tepovanie kobercov, sedačiek a iného čalúneného nábytku, ktoré zabezpečuje hĺbkové čistenie a odstraňovanie škvŕn, fľakov, zvieracej srsti, roztočov. Služby vykonávame pre firmy aj domácnosti, hlavne v Stupave, Bratislave a okolí, v Malackách, ale aj inde podľa dohody a potrieb.

Tepujeme aj automobily.

Používame profesionálny tepovač - extraktor od firmy Kärcher - Kärcher Puzzi 100 Super a čistiace prostriedky Kärcher, napr. Kärcher RM 760 a na odstránenie fľakov Kärcher RM 769.

 

Tepovanie - postup prác:

 

- vysatie nečistôt vysávačom,

- skúška stálosti farieb a odolnosti voči vode,

- strojové tepovanie - nanesenie čistiaceho prostriedku do textílie pod tlakom a následne odsatie čo najväčšieho množstva prebytočnej vlhkosti a čistiaceho prostriedku.

V prípade výskytu odolných fľakov kombinujeme strojové tepovanie s ručným čistením pomocou špeciálneho prostriedku na odstránenie fľakov - Kärcher RM 769 a handry, v prípade potreby aj kefy (závisí na konkrétnom prípade znečistenia a materiálu).

Po prevedení tepovania odporúčame pokiaľ je to možné po koberci približne 12 hodín nechodiť a nezaťažovať ho, aby zostali vlákna čo najdlhšie vystreté.

Ak treba, vykonávame tepovanie aj cez víkend alebo v nočných hodinách.

Pre prácu potrebujeme bezpodmienečne prístup k vode, elektrickú zásuvku.

Koberce môžeme vyčistiť aj v našich priestoroch.


V prípade záujmu Vám radi Vám vypracujeme ponuku, kontaktujte nás.

 

                                  

 

 

Trápi Vás alergia na prach a roztoče? Prinášame Vám v skratke niekoľko rád, ako znížiť výskyt roztočov v byte.

Roztoče sú malé článkonožce, ktoré sú voľným okom neviditeľné. Živia sa hlavne drobnými  kúskami ľuskej kože. Z hľadiska výskytu alergií a ekzémov sú najnebezpečnejšie ich výlučky a výkaly. Roztoče sa, žiaľ, vyskytujú v každej domácnosti. Najviac ich je v posteliach, madracoch, sedačkách, kobercoch.

Najjednoduchšou prevenciou je udržovanie nižšej teploty v spálňach - do 22°C, suchší vzduch, pravidelné vetranie priestorov a vyklepávanie a vynášanie perín a posteľných plachiet na presušenie na vzduch, najlepšie ak na textílie dopadá priame Slnko, v zime pomáha ich vyloženie na mrazivý vzduch.

Ďalej je to pravidelné vysávanie madracov, sedačiek a kobercov a 1 - 2x ročne hĺbkové tepovanie.